Parametrics
EMK212BJ474KG-T absolute maximum ratings: (1)Capacitance: 470 nF; (2)Size-Height: 1.25 mm; (3)Size-Length: 2.00 mm; (4)Size-Width: 1.25 mm; (5)Voltage Rating (DC): 16.0 V; (6)Lead-Free Status: Lead Free; (7)Mounting Type: Surface Mount; (8)Packaging: Tape & Reel (TR), Tape; (9)RoHS: Compliant.
Features
Diagrams
 EMK21 |
 Other |
 Data Sheet |
 Negotiable |
 EMK212ABJ106KD-T |
 Taiyo Yuden |
 Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 0805 16V X5R 10uF 10% |
 Data Sheet |
 EMK212ABJ225KD-T |
 Taiyo Yuden |
 Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 0805 16V X5R 2.2uF 10% |
 EMK212B7105KD-T |
 Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 0805 16V X7R 1uF 10% |
 EMK212B7105KG-T |
 EMK212B7105MD-T |
 Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MLCC 0805 16V X7R 1uF 20% |